Już za 6 tygodni startuje kolejna edycja konkursu Wiki Lubi Zabytki. Wikipedyści dzielnie pracują przy poprawianiu list zabytków, tymczasem zachęcamy was do wzięcia udziału w Wiki Lubi Zabytki 2014.

W tym roku przeprowadziliśmy kilka zmian w konkursie. Jedną z rzeczy, która może ucieszyć fanów fotografii to nagrody za zdjęcia tematyczne. Jury nagrodzi trzy najlepsze zdjęcia z kategorii „architektura drewniana”, „architektura XX w. i industrialna/post-industrialna”, „kamienica/pejzaż miejski”. W każdej z kategorii tematycznych pula nagród wynosi 1500 zł. Zdjęć nie trzeba dodatkowo nigdzie zgłaszać.

Ponadto zmieniliśmy charakter nagrody za ogólną liczbę i jakość fotografii. Obecnie będzie się ona opierać na liście „zapotrzebowania szczególne”, czyli liście z obiektami bez ilustracji. Zostanie ona opracowania po zakończeniu porządków list zabytków w Wikipedii. Całość informacji nt. nagród znaleźć można w zakładce nagrody.

Wprowadziliśmy również zmianę odnośnie wielkości przesyłanych fotografii. Obecne minimum wynosi 8 Mpix na zdjęcie. Dodaliśmy również możliwość przesyłania zdjęć na bardziej liberalnej licencji Creative Commons CC-BY 3.0. Cały regulamin można przeczytać na stronach konkursu w Wikipedii.

Warto obserwować stronę konkursu, niebawem zaczniemy przedstawiać wydarzenia naszych partnerów konkursowych.