Jeśli przy okazji fotografowania zabytków doceniasz nie tylko ich piękno lecz także historię – ten konkurs jest dla Ciebie. Wystarczy, że wraz ze zdjęciem zgłoszonym na konkurs „Wiki Lubi Zabytki” prześlesz tekst opisujący losy zabytku.

Każde miejsce kryje w sobie ciekawą opowieść, wszak losy zabytków w naszym kraju nierozerwalnie łączą się z jego zawiłą historią. Dwory i pałace na ziemiach zachodnich, cerkwie i klasztory ziem wschodnich, kamienice w miastach, folwarki na wsiach – na przestrzeni lat zmieniały nie tylko właścicieli, ale także przeznaczenie. Zachęcamy do poszukiwania informacji i napisania tekstu (min. 1800 znaków), który wraz z Waszym autorskim zdjęciem zasilą cyfrową bazę wiedzy o kulturze lokalnej – Mapę Kultury.

Mapa Kultury to portal prowadzony od 2 lat przez Narodowe Centrum Kultury. To przestrzeń dla tych, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą lub dowiedzieć więcej o kulturze regionów – ludziach, miejscach, klimatach. Poprzez teksty, reportaże audio i filmy każdy może włączyć się w oddolną promocję kultury i digitalizację dziedzictwa kulturowego.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zdjęcie według zasad konkursu „Wiki Lubi Zabytki” a następnie link do niego oraz tekst na adres mapakultury@nck.pl. Redakcja portalu wybierze dwa najlepsze zgłoszenia, które nagrodzi zestawem książek wydanych przez Narodowe Centrum Kultury i gadżetów (w pakiecie: torba, pendrive, książki „Śniąc o potędze”, „Fausteria”, „Ogień”, „Miraż”).